çınlamaçınlama

çınlama

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´daSoğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

RhinolightRhinolight

Rhinolight

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı? Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Burun estetiği 2Burun estetiği 2

Burun estetiği 2

Lazer Epilasyon kışLazer Epilasyon kış

Lazer Epilasyon kış

Doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsinizDoğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz

Doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlamaMeme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Kulak Şekil Bozuklukları

Kulak Şekil Bozuklukları

Kulağımızın belirli anatomik ve yerleşim yapısı vardır. Bu yapılardan birinde bir aksaklık meydana geldiğinde kulakta şekil bozuklukları ortaya çıkar. Bu sorunlar, kişiyi etkilemeyecek kadar küçük olduğu gibi kulağın hiç gelişmediği veya çok küçük kaldığı durumları da ortaya çıkarabilir. Bu tür bozuklukla doğan çocuklarda iç organ ve yüz gelişim anomalileri, zekâ geriliği gibi bazı durumlar da ortaya çıkar. Bu nedenle bebek detaylı bir analize alınmalıdır. Bazı kulak şekil bozuklarına iç kulakta gelişim bozukları da eşlik eder. Bu nedenle bu sorunlarla doğan çocuklar ayrıntılı bir KBB muayenesinden geçmelidirler.

Doğuştan kulak anomalileri, daha çok erkekler çocuklarda ve sağ kulakta görülmektedir. Bu anomaliler; kulak kepçesinin hiç oluşmaması (anotia), kulak memesinin veya kepçesinin çok küçük bir kısmının oluşması (mikrotia) ve kulak kepçesinin üst kısmının dar ya da kısa olması (lop ear) ve kulak kepçesinin büyüklüğü (kepçe kulak) olarak adlandırılır. Bu bozukluklar içerisinde en sık görüleni kepçe kulaktır. Kepçe kulak problemi, özellikle çocukluk çağında, çevreden gelen yorumlardan, şakalardan dolayı psikolojik sorunlara sebep verebilir. Günümüzde bu sorundan cerrahi müdahale ile kurtulmak, daha estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Kulak şekil bozukluklarının sebebi henüz kesin olarak bilinememekle beraber sorunlara bebeğin anne karnında dolaşım yetersizliğine maruz kalması ve annenin gebelikte bir takım ilaçlar kullanması gibi sebeplerin neden olabileceği belirtilmektedir.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 27.10.2015 17:28:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?
Sizi aramamızı ister misiniz?

Tekrar gösterme. Kapat (x)