Liposuction (yağ aldırma) Anatomica´daLiposuction (yağ aldırma) Anatomica´da

Liposuction (yağ aldırma) Anatomica´da

Mikrokanüler Vaser® Liposuction

mikrokanüler vaser lipoLiposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir. Şu anda standart Liposuction işlemlerinde genellikle 3-4 mm boyutlarında kanüller kullanılmaktadır. Merkezimizde ise Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokularını selektif olarak parçalayan Vaser® teknolojisiyle birlikte MİKROKANÜL tekniği kullanılmaktadır.
 

Mikrokanüller, 1-2 mm çapındaki kanüllerdir. Bu kanüllerle tüm yağ bölmeleri üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için düzensizlik oluşma riski minimumdur ve kanüller cildin alt tabakasına zarar vermediğinden ciltte alttan hasarlanma olmaz.


 

Mikrokanüler Vaser® Liposuction’ın Diğer Yöntemlerden Üstünlüğü
 

liposuction mikrokanüler

1. Ciltte düzensizlik riskinde azalma: Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası ciltte düzensizlik oluşma riski, diğer tüm Liposuction sistemlerine göre çok daha azdır. Bu teknikte kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için cildin alt tabakasına zarar vermeden işlem tamamlanabilir ve ciltte alttan hasarlanma olmaz. Aksine Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası, cilt çökmeleri ve sellülitlerde azalma olur; fakat bu oluşumların tam olarak geçmeleri beklenmemelidir. Tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmeyi beklemek gerçek dışı bir yaklaşımdır; fakat ciltte operasyon öncesinden daha fazla düzensizlik ve çöküntü olmayacağı beklenebilir. Operasyon sonrası, uzman olmayan kişiler cildinize baktığında Liposuction sonrası düzensizlik ve çöküntü fark edemez. Yaşlanmayla beraber deri de yaşlanacağından ve yıllar boyunca güneş ışınlarının deri üzerindeki negatif etkileri olacağı için yaşlı hastalarda ve üst karın bölgesi gibi bölgelerde ince kırışıklıklar gelişebilir.
 

2. Yüksek hasta güvenliği: Bu sistemde, genel anestezi yapılmadığı için bu amaçla kullanılan ilaçların tüm riskleri ortadan kaldırılmaktadır.
 

3. Daha az morarma ve şişlikler: Klasik Liposuction’da çoğu kez morarma ve şişlikler oluşur ve cerrah tarafından hastaya bunun normal olduğu söylenir. Mikrokanüler Vaser® Liposuction’da cilt altına kanama minimaldir. Ayrıca kanüller, mikro boylarda olduğu için giriş delikleri de mikro boyutlardadır ve dikiş atılmadan açık bırakılır. Dolayısıyla işlem sonrası cilt altında kalan sıvılar dışarı akar; morluk ve şişlik riski minimaldir.
 

4. Daha iyi ve düzgün sonuçlar: Bu sistemde, çapları 2 mm veya daha altında mikro kanüllerle çalışılmaktadır. Dolayısıyla yağ alınacak bölgeler üzerinde detaylı olarak birçok noktadan girip çalışmak mümkündür. Bu da, klasik Liposuction’a göre çok daha düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır.
 

5. Çok kısa iyileşme zamanı: Bu teknikte, kanama minimal olduğu ve genel anestezi kullanılmadığı için operasyon sonrası, hastalar, hemen ayağa kalkmakta ve aynı günde taburcu olmaktadır. Hasta, ertesi gün araba kullanabilir ve hafif fiziksel aktiviteler yapılabilir. Operasyondan sonra 2–4 gün içinde egzersiz yapılabilir ve birçok hasta, masa başı işlere 2 gün içinde dönebilir.
 

6. İzsiz iyileşen kanül giriş delikleri: Operasyonda, mikrokanüller kullanıldığı için giriş yerleri de mikro düzeydedir ve gözle görülmeyecek şekilde iyileşirler

  Mikrokanüller Diğer Kanüller
Kanüller Mikrokanüller (Çapları yaklaşık 1.0-2.5 mm) Diğer kanüller ( Çapları yaklaşık 3.0-6.0 mm)
Operasyon Genellikle birkaç ay sonra görünmez hale gelen minik izler oluşur. (Normalde çıplak gözle görülmez.) 3 mm'den 10 mm’ye ulaşabilen genişlikte gözle görülür izler oluşur.
Ameliyat Sonrası Bakım 14 gün sıkıştırma giysisi (korse) ya da destek tayt giyilir. 4 ila 8 hafta boyunca sıkıştırma giysisi (korse) giyilir.
Görünür Sonuç Anında elde edilir. 4 ila 6 ay bekleme süresi vardır, çünkü bu aşamada yağ yıkımı (bozulması) görülebilir.
İyileşme Süreci Hızlı Birkaç hafta şişlik ve ağrı görülür.
Şekillendirme Daha hassas çalışma şansı ve dolayısıyla daha az çökme riski vardır. İyidir. Ancak sonuç daha az hassas (çökme riski) olabilir, çünkü deneyimli cerrahlar dahi ameliyat sonrası yaşanabilecek yağ yıkımı (bozulma) riskini engelleyemeyebilirler.

 

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.01.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 26.05.2014 13:54:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir. Şu anda standart Liposuction işlemlerinde genellikle 3-4 mm boyutlarında kanüller kullanılmaktadır. Merkezimizde ise Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokularını selektif olarak parçalayan Vaser® teknolojisiyle birlikte MİKROKANÜL tekniği kullanılmaktadır.
 • Liposuction

  Liposuction

  Klasik Liposuction, başlı başına bir devrim iken, geliştirilen teknolojiler sayesinde bu teknik daha da mükemmel hale geldi. Mikrokanüller de bu teknolojinin en üst noktasını oluşturuyor. Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği

  Meme Estetiği

  Göğüs estetiği operasyonu tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri halini almıştır. Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve erkeklerin en büyük sorunu haline gelen jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği

  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır. Bu cerrahi işlemde amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir.
 • Karın Estetiği

  Karın Estetiği

  Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa karın germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir.
 • Boyun Estetiği

  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda ‘gıdı’ denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu

  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl gençleşebilmektedir.
 • Alın Germe

  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler, zamanla oluşan ve yüzümüzün görüntüsünü önemli oranda bozan estetik kusurlardır.
 • Kulak Estetiği

  Kulak Estetiği

  Kulağımızın belirli anatomik ve yerleşim yapısı vardır. Bu yapılardan birinde bir aksaklık meydana geldiğinde kulakta şekil bozuklukları ortaya çıkar. Bu bozukluklar içersinde en sık görüleni kepçe kulaktır. Kepçe kulak problemi, özellikle çocukluk çağında, çevreden gelen yorumlardan, şakalardan dolayı psikolojik sorunlara sebep verebilir. Günümüzde bu sorundan cerrahi müdahele ile kurtulmak, daha estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür.
 • Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği

  Yorgun bakışlar, göz etrafındaki kırışıklıklar ve torbalanmalar zamanla rahatsızlık verir. Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür. İşlem, küçük bir alanda yapılmasına rağmen yüz gençleştirmeye katkısı son derece belirgindir.
 • Dudak Estetiği

  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği

  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik

  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir. Yara iyileşmesinin hızlı olması nedeniyle diğer estetik operasyonlarla beraber uygulanabilir. Labioplasti ve vajinoplasti en sık uygulanan yöntemlerdir.
Sizi aramamızı ister misiniz?

Tekrar gösterme. Kapat (x)