Lazer Epilasyon kışLazer Epilasyon kış

Lazer Epilasyon kış

Kimyasal peeling, leke tedavisiKimyasal peeling, leke tedavisi

Kimyasal peeling, leke tedavisi

Peeling

kimyasal peeling

Kimyasal Peeling, derinin cansız görünümünü tedavi etmek, leke ve izlerden arındırmak amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır.
 

Peeling işleminin en hafifi meyva asitleri ile yapılan cilt bakımına yardımcı bir yöntemdir. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlar, gözenekleri sıkılaştırır. Cildin üzerinde bir bariyer oluşturan ölü hücrelerin temizlenmesi ile besleyici içeriklere sahip cilt bakım ürünlerinin cilt tarafından daha iyi emilmesini kolaylaştırır. Amacına ve etki seviyesine göre kimyasal peeling işlemleri 3 kategoride sınıflandırılabilir:
 

Yüzeysel Peeling

Kullanılan materyalin asit konsantrasyonu düşüktür. Genelde glikolik asit, meyve asitleri, resorsinol, salisilik asit gibi materyaller yaygın olarak kullanılır. Bu peeling yöntemi ile derinin en üst tabakası uzaklaştırılır. Deri gözenekleri daralır ve deri daha düz, pürüssüz bir hale gelir. Çok yüzeysel kırışıklıkları da bir miktar azaltabilir. Cildin temiz ve canlı görünmesi için uygun bir yöntemdir. İşlem sonrası hemen günlük hayata dönülebilir. Genelde ayda bir seans olmak üzere 4 – 8 seans uygulanabilir.
 

Orta Dereceli Peeling

Orta dereceli kimyasal peeling işlemi cildin tazelenmesi ve canlılığının sağlanmasında oldukça etkilidir. İnce kırışıklıkları ortadan kaldırdığı gibi bazı yüzeysel cilt lekelerinin ve çok yüzeysel akne izlerinin tedavisinde etkili olur. Derin akne izleri ve derin kırışıklıkların tedavisinde çok az etkilidir. Bu işlemde asit konsantrasyonu biraz daha fazla materyaller kullanılır. TCA (Trichloro Acedic Acit) ve Glycolic asit yaygın kullanılan materyallerdir.
 

İşlemden etkin bir sonuç alabilmek için 2-4 ayda bir tekrarlanabilir. Cilt bakımına özen gösterilmesi, cilt yapısına uygun günlük bakım ürünlerinin kullanılması ile peeling kürü sonunda elde edilen iyileşme uzun süre muhafaza edilebilir. Orta dereceli kimyasal peeling muayenehane şartlarında yapılabilir. Uygulama yaklaşık 45 – 60 dakika sürer. Uygulama esnasında ağrı eşiği düşük kişilerde yanma hissine karşı bir ağrı kesici kullanılabilir. İşlem sonrası yüz kırmızı bir renk alır. Daha sonra cilt rengi kahverengiye doğru koyulaşır ve 2-3 gün içinde deri dökülmeye başlar. İyileşme süreci yaklaşık 1 hafta sürmektedir. İyileşme sürecini hızlandırmak için cilt temiz tutulmalı, her gün bir kaç defa yıkandıktan sonra nemlendirici bir pomad sürülmelidir.
 

Derin Kimyasal Peeling

Derin peeling (phenol peeling) oldukça ciddi bir soyma işlemidir. Tercihen ameliyathane şartlarında genel veya lokal anestezi altında yapılır. Sivilce izleri akne skarları, yüzeyel kırışıklıklar ve pek çok leke türü bu yöntem ile oldukça başarılı şekilde tedavi edilir. İşlemden sonraki süreç oldukça ağrılıdır. Düzenli ağrı kesici kullanılması gerekir. Yüzde 1 – 2 hafta devam eden şişlikler görülür. Yaklaşık 1 ay iyileşme süreci vardır ve kızarıklığın tamamen iyileşmesi 3 aya kadar sürebilir. Diğer kimyasal peeling yöntemlerine göre çok daha etkilidir ve etkisi uzun süre devam eder. Koyu tenli kişilerde muhtemel kalıcı renk açılması ihtimali dolayısıyla açık renk cilt yapısına sahip bireyler için daha uygun bir peeling yöntemidir.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.01.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 19.03.2013 10:44:00, Editör: Onur KAYA
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Botox

  Botox

  Botox uygulamaları, daha genç ve canlı görününüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu uygulamalardandır.
 • Aşırı Terleme Tedavisi

  Aşırı Terleme Tedavisi

  Eğer ter bezlerimiz fazla çalışıyorsa bu durum, sosyal hayatımızı olumsuz etkiler.  Artık aşırı terleme sorunu, birçok yöntemle tedavi edilebiliyor.
 • Dolgu

  Dolgu

  Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görününüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasındadır
 • P.R.P.

  P.R.P.

  "Platelet Rich Plasma", hücresel tedaviyle cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkin olanlardan biridir. 
 • Peeling

  Peeling

  Kimyasal Peeling, derinin cansız görünümünü tedavi etmek, leke ve izlerden arındırmak amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır. Peeling işleminin en hafifi meyva asitleri ile yapılan cilt bakımına yardımcı bir yöntemdir. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlar, gözenekleri sıkılaştırır.
 • Yağ Enjeksiyonu

  Yağ Enjeksiyonu

  Doğal görünümlü dolgunluk sağlayan yöntem, kişiye daha genç ve sağlıklı bir ifade veriyor. Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Alınan yer, genellikle karın bölgesidir.
 • Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak; hem sık sık tekrarlanmak zorunda olan, hem de zahmetli ve genelde acı veren bir prosedür olduğundan birçok kişi bu durumdan oldukça şikayetçidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için birçok ürün ve yöntem ortaya atılıyor. Bunlar içerisinde kişiye en iyi çözümü sunan yöntem lazer epilasyondur.
 • LPG

  LPG

  LPG cihazları, uyguladığı lipomasaj tekniği ve kusursuz silindir başlıkları ile incelme, şekillenme selülit gidermede etkin bir yöntem olarak tüm dünyada kullanılıyor. Ayrıca yüz için uygulaması bulunan LPG cihazlarıyla, genç, ışıldayan ve sağlıklı bir yüze kavuşmak mümkün.
 • Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı Beslenme

  Sağlık, sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil kişinin bedenen ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Sağlığınızı korumak sizin elinizdedir. 
Sizi aramamızı ister misiniz?

Tekrar gösterme. Kapat (x)