Greft hesaplayıcısıGreft hesaplayıcısı

Greft hesaplayıcısı

Doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsinizDoğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz

Doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz

Fotoğraflarınız, uzmanlarımız tarafından analiz edilsinFotoğraflarınız, uzmanlarımız tarafından analiz edilsin

Fotoğraflarınız, uzmanlarımız tarafından analiz edilsin

Saç ekiminden sonraki süreç nasıl işler?

saç ekimi sonrasıYurtdışından gelip, otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar saç ekim operasyonu tamamlandıktan hemen sonra taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sıvı silikon ile kapatılır. Herhangi bir sargıya gerek yoktur. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur. Özel olarak tasarlanmış olan bir şapka ile hem ekim sahası hem de köklerin alındığı alım sahası eve gidene kadar gizlenmek üzere kapatılır. Yaklaşık bir aylık bir süre boyunca doktorunuzun önerilerini ciddiye alarak takip etmeniz gerekecektir. Bu süre boyunca kişi normal hayatına devam edebilir ancak belli başlı kurallara harfiyen uyması ve sakınılması gereken bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir.
 

Operasyonu tamamlandıktan sonra doktorunuz size birtakım önerilerde bulunacaktır. Saç ekimi yapılan ve köklerin alındığı alanın korunması, bakımı, yatış pozisyonu gibi bilgileri aktaracaktır. Bu önerilerin yanında size verilen ilaçların kullanımına tam olarak uymanız gerekmektedir.
 

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler 

Saç ekimi sonrası, doktorunuzun size tavsiyeleri şu şekilde olacaktır:

 1. Saç ekim operasyonundan sonra size verilen ilaçları zamanında ve doğru şekilde kullanınız.
 2. Saç ekim operasyonundan sonra donör bölgeye (saç foliküllerinin alındığı) uygulanan bandajın çıkarılması ve pansuman yapılması için operasyonun 1. günü hastaneye gidiniz.
 3. Saç ekim operasyonundan sonra ilk bir hafta yatarken sırt üstü yatınız. Yüz üstü ve yan yatma şekillerinden kaçınınız ekim yapılmış bölgeyi yastığa koymayınız.
 4. Saç ekim operasyonundan sonra ekim yapılmış bölgeyi özellikle bir hafta süresince vurma ve çarpmaya karşı koruyunuz. Bu bölgeye sürtme ve kaşıma yapmayınız.
 5. Saç ekim operasyonundan sonra ekim yapılmış bölgede kaşınma olduğu durumlarda size önerilen spreyi, size önerildiği şekilde kullanınız.
 6. Saç ekim operasyonundan sonra ilk bir hafta cinsel temasta bulunmayınız.
 7. Saç ekim operasyonundan sonra bir ay süre ile ağır spor, havuz, hamam, deniz ve aşırı güneşten kaçınınız.


Evde yapılması gerekenler nelerdir?

Eve gidildikten sonra şapkanın çıkarılması gerekir. Bu, hem yaraların oksijenlenerek daha çabuk iyileşmesi hem de şapkanın yaratacağı basınç hissinin ortadan kaldırılması için gereklidir. Operasyon günü ve sonraki gün dışarı çıkılmaması ve evde istirahat edilmesi önemlidir. Çok gerekli olmadığı sürece hasta başka bir işle meşgul olmamalıdır. Ancak başını önüne eğmemek kaydıyla masa-başı işler, bilgisayar kullanımı gibi yorucu olmayan işlerle uğraşabilir.
 

Saç ekimi sonrasında uyuma şekli nasıl olmalıdır?

İlk gece kaygılar nedeniyle uyumada zorluk çekilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken kendimizi strese sokmadan ekim yapılan yeri temastan koruyarak sırt üstü yatmaktır. Ekim yapılan günün gecesi hastanın yatışını kontrol etmek için yanında bir yakının kalması uygun olacaktır. İlk yıkamadan sonra hastalar genelde daha rahat uyumaktadırlar. Bir haftadan sonra artık eski uyuma alışkanlıklarına dönülebilinir.
 

Saç ekiminden sonra ilk yıkama nasıl olmalıdır?

Saç ekiminin yapıldığı tarihten sonraki gün ekimin yapıldığı merkeze pansuman için gidilir ve orada ilk yıkama gerçekleştirilir.
 

Evde, saçlarınızı ilk iki hafta doktorunuzun önerdiği şampuanlarla ve ılık suyla yıkamalısınız. Saçarlınızı da tarif edilen şekilde kurulamaya dikkat ediniz. Yıkamadan sonra dışarıya çıkarken uygun şapkalar kullanmalısınız. 15. Günden itibaren normal yıkama alışkanlığına dönülebilir. Ancak saçları birden çok kez şampuanlamak önerilmemektedir.
 

saç ekimi sonrası traşSaç ekiminden sonra ilk tıraş nasıl olmalıdır?

Saç ekim operasyonundan, donör ve ekim yapılan bölgede çıkan saçlar üç ay boyunca sadece makasla kısaltılmalıdır. İstenirse altıncı aydan itibaren ustura yapılabilir ve saçlar boyatılabilir.
 

Saç ekiminden sonra ilaç tedavisi uygulanır mı?

Her ne kadar saç ekiminde hastaya serum yoluyla ağrı kesici ve enfeksiyon önleyici ilaçlar verilse de ekim sonrasında da sorunlar yaşanmaması için doktorunuz size ağrı kesici, ödem önleyici ilaç ve pansuman için ilaç verecektir.
 

Saç ekiminden hemen sonra saçların dökülmesi normal midir?

Saç ekim operasyonundan sonra 1 ay içerisinde ekilen saçlar dökülmeye başlar. Bu, korkulacak bir durum değildir. Bu dönemden sonra saçlar yenden çıkamaya başlayacak ve asıl uzama sürecine girecektir. Üçüncü aydan itibaren saçlardaki uzama gözle görülür hale gelir. Altıncı ayda saçların büyük bir kısmı uzamış olur. Sekizinci ayda ise saç arzu edilen hale gelir. Bu süreçten sonra saçlarınızı daha hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız, Saç Mezoterapisi ya da PRP gibi işlemlerden faydalanabilirsiniz.
 

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 19.03.2013 16:07:00, Düzenleme Tarihi: 08.05.2015 17:32:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Saçlarımız neden dökülür?

  Saçlarımız neden dökülür?

  Saç dökülmesi, her gün yaşanan doğal saç yenilenme sürecinin bir parçasıdır ve genellikle kafa saçlarında görülür. Sağlıklı bir insanda saçların yaklaşık %90'ı sürekli uzama halindedir. Bu büyüme evresi 2-6 yıl kadar sürebilir. Geriye kalan %10'luk kısım ise, 2-3 ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Bu dinlenme evresi sonucunda saçlar dökülür.
 • Fue ile saç ekim işlemi nasıl yapılır ve hangi aşamalardan oluşur?

  Fue ile saç ekim işlemi nasıl yapılır ve hangi aşamalardan oluşur?

  Saç ekim sürecinin en önemli kısmı planlamadır. Planlama aşamasında hastaya kaç greft ekileceği, nerelere ekileceği, işlemin kaç seans süreceği, hangi kan tahlillerinin isteneceği, başka bir doktorun görüşüne ihtiyaç duyulup duyulmayacağı gibi pek çok konu netliğe kavuşturulur.
 • Saç ekiminde kanal açma işlemi neden önemlidir?

  Saç ekiminde kanal açma işlemi neden önemlidir?

  Saç köklerinin beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin (kanalların) ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekmektedir. Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kesilerin açıları dökülme olmadan önceki mevcut olan saçların yönünde açılmalıdır.
 • Greft hesaplayıcı
 • Saç ekiminden sonraki süreç nasıl işler?

  Saç ekiminden sonraki süreç nasıl işler?

  Yurtdışından gelip, otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar saç ekim operasyonu tamamlandıktan hemen sonra taburcu edilir.
 • Erkeklerde görülen saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

  Erkeklerde görülen saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

  Genetik saç dökülmesi olarak da tanımlanan androgenetik tip dökülme erkeklerde en sık görülen saç dökülmesi şeklidir. Bu tip dökülmede karakteristik olarak, ilk önce, ön saç çizgisinin sol ve sağ yanında küçük sahalarda saç kaybı başlar.
 • Kadınlarda görülen saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

  Kadınlarda görülen saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

  Cansız saçlar, saç tellerinin incelmesi ve saç dökülmesi her üç kadından birinin hayat boyunca muzdarip olduğu temel bir sorundur. Kadınların saç dökülme problemlerinin önemli bir kısmını genetik tip saç dökülmesi oluşturur.
 • Fue tekniği hakkında sık sorulan sorular

  Fue tekniği hakkında sık sorulan sorular

  FUE, hem acısız olması hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.
 • Saç Tedavi Uygulamaları

  Saç Tedavi Uygulamaları

  Saçların fizyolojik yapısında olan incelme ve zayıf düşme durumlarında saç diplerine uygulanan enjeksiyonlarla saçın güçlenmesi sağlanır. Saç mezoterapisi ve P.R.P, uygulanan yöntemler arasındadır.
 • Saçlarımızın yapısı nasıldır?

  Saçlarımızın yapısı nasıldır?

  Kıl foliküllerinin gelişimi anne karnında 8. haftada başlar, 22. haftada ise bütün kıl foliküllerinin gelişim süreci tamamlanır. Doğum sonrasında vücutta toplam 5 milyon kıl folikülü bulunur. Kıl folikülünün 1 milyonu baş boyun bölgesinde olup, bunun da 100 bini saçlı deridedir.
 • Saç dökülmesi durdurulabilir mi?

  Saç dökülmesi durdurulabilir mi?

  Günümüzde saç dökülmesini tamamen durdurmak neredeyse imkânsızdır. Ancak bu sorun yine de çözümsüz değildir.
 • Kaş Nakli

  Kaş Nakli

  Kaş nakli, iki kulak arasında bulunan ve donör bölge adı verilen alandan alınan saç köklerinin kaşlara nakil edilmesi işlemidir. Kaş ekimi, lokal anestezi ile kısa bir zamanda ağrısız yapılan, sonuçları tatmin edici bir işlemidir.
 • Sakal ve Bıyık Ekimi

  Sakal ve Bıyık Ekimi

  Sakal ve bıyıklarda, kılsız bölgelerde yeni kıl çıkarmanın bir tedavisi henüz yoktur. Bu nedenle en iyi yöntem nakil işlemidir. Bölgesel seyrelmeler, saçkıran ya da yara izleri olan bölgelere FUE Tekniği ile yapılan nakil sayesinde daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.
 • Saç ekimi nedir?

  Saç ekimi nedir?

  Yoğun saç kaybı yaşamış kişilerin yeniden eski görünümlerine kavuşmalarının tek çözümü saç ekimidir. Saç ekimi işlemi uzman bir ekip tarafından doğru şekilde yapıldığında sonuçları çok başarılıdır. Saç ekimi, saçların yoğun olduğu bölgelerden (ense ve yan kısım) alınan saç köklerinin saha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir.
 • Saç ekimi için kimler uygundur?

  Saç ekimi için kimler uygundur?

  Saç ekimine en uygun aday verici bölgesinde güçlü ve sık saç kökleri bulunan, ekim yapılacak sahasının donör sahasına oranı 3/4 olan hasta grubudur. Tercihen saç dökülme süreci durmuş olan kişiler saç ekiminden daha fazla fayda görmektedirler. Eğer donör bölgedeki kökler yeterince gelişmemiş ve zayıfsa o zaman PRP, Mezoterapi gibi Saç Tedavileri kullanılarak kökleri güçlendirmek gerekebilir.
 • Saç ekiminde hangi teknikler kullanılır? Hangi teknik daha avantajlıdır?

  Saç ekiminde hangi teknikler kullanılır? Hangi teknik daha avantajlıdır?

  Saç köklerinin donor bölgeden alınması iki yöntemle gerçekleşir. Birinci teknik FUE, diğeri ise FUT tekniğidir.
 • Saç ekimi öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

  Saç ekimi öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

  Farklı seanslardan oluşan ve bir hayli uzun süren bu işlemin sorunsuz geçmesi için kişinin gerekli hazırlıkları tam olarak yapması gerekir.
Sizi aramamızı ister misiniz?

Tekrar gösterme. Kapat (x)