Saç Ekimi Kliniği Koordinatörümüze ulaşmak için 0 532 657 01 41 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.
Sosyal MedyaSosyal Medya

Sosyal Medya

RhinolightRhinolight

Rhinolight

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı? Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Lazer Epilasyon kışLazer Epilasyon kış

Lazer Epilasyon kış

çınlamaçınlama

çınlama

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlamaMeme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´daSoğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

FUE ile Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİMİ NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Saç ekiminde kullanılan yöntemler arasında günümüzde en çok tercih edilen FUE, foliküler ünitelerin arkadan tek tek alınma yöntemidir. İşlem, 5-6 saat sürmekte ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu yöntemde, birer milimetre ya da daha küçük uçlarla, kökler tek tek alındığı için arka bölgede gözle görülür bir iz kalmaz. Dolayısıyla saç ekimi sonrasında saçlar istenilen uzunlukta kullanılabilir. Çok aktif bir yaşam tarzına sahip kişiler (sporcular gibi) bile FUE sonrası günlük yaşamına hızlıca dönebilir. FUE yönteminde cerrahi bir kesi olmadığı için iyileşme hızlıdır; FUT yöntemiyle kıyaslandığında ödem ve şişlik riski yok denecek kadar azdır. Bölgesel seyrelmeler, saçkıran ya da yara izleri olan sakal, kaş bölgesi gibi alanlara FUE Tekniği ile yapılan ekim sayesinde daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Beklentilerin konuşulması ve görsel planlanmanın ardından, yaklaşık 1 saat sürecek olan saç ekiminin ilk aşamasına geçilir. Bu işleme, ense bölgesindeki saçların tıraş edilmesi ile başlanır. Tıraşın nedeni, saç köklerinin verici bölgeden saç ekim robotu ya da mikro motor ile tek tek alınabilmesi için saçların 0,3 mm. kısaltılması gereğidir. Saç köklerinin alınacağı bölge, lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur. Özel bir iğne aracılığıyla yapılan bu işlem esnasında hastaya ağrı hissettirilmez ve ilgili alanların uyuşturulması ortalama 3 – 5 dakika kadar sürer. Operasyon boyunca hiç ağrı hissetmeyen hasta operasyondan sonra da büyük çoğunlukla ağrı kesici bir ilaç kullanmak zorunda kalmayacaktır.

İkinci aşamada verici bölgeden kullanılacak saç kökleri elde edilir ve bu aşama yaklaşık 3 saat sürer. Saç kökleri saç ekim robotu, mikro motor ile tek tek alınır. Alınan saç köklerinin rahat bir şekilde sayabilmeniz için saç köklerinin alım aşaması tamamlandıktan sonra saç kökleri özel bir solüsyon içerisine gruplar halinde yerleştirilir. 3. aşamaya geçmeden önce genellikle yemek ve ihtiyaç molası verilir.

Alınan saç köklerinin ekildiği bölüm olan 3. aşama operasyonun da son bölümünü oluşturur ve ortalama 3 saat sürer. Operasyonu yapan ekim bu aşamada ön saç çizgisini oluşturur. Ekilecek olan saç kökleri dağlımı ile ilgili son bir kez hasta ile birlikte değerlendirme yapılır. Belirlenen ön saç çizgisinin bulunduğu bölgeden itibaren ekim yapılacak alan tamamen lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur. Saç köklerinin çapı ve saç köklerinin olması gereken derinlik hesaplamaları yapıldıktan sonra saç kökleri için özel hazırlanan lateral slit ile saç köklerinin yerleştirileceği yuvalar (kanallar) açılır. Kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Daha sonra saç kökleri kanallara yerleştirilir.

Randevu almak için tıklayınız.
Tarih: 14.11.2018 12:25:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ? SİZİ HEMEN ARAYALIM!

Uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? İletişim bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımız sizi detaylı olarak bilgilendirsin.
Adınız *
Soyadınız *
Telefon*
E-posta
*ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.