444 4 522

ÇAĞRI MERKEZİ

RANDEVU AL
Bilgilendirmek İçin Sizi Arayalım

Lazer Epilasyon

lazer epilasyon

Lazer Epilasyon Keyfini Yazın da Yaşayın!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak; hem sık sık tekrarlanmak zorunda olan, hem de zahmetli ve genelde acı veren bir prosedür olduğundan birçok kişi bu durumdan oldukça şikayetçidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için birçok ürün ve yöntem ortaya atılıyor. Bunlar içerisinde kişiye en iyi çözümü sunan yöntem lazer epilasyondur.
 

Lazer epilasyon, tüy köklerine nüfuz etmek için yoğunlaştırılmış ışınlar kullanan bir tekniktir. Işın, foliküller içindeki renk veren melanin tarafından emilir ve içindeki tüyleri yok eder. Lazer epilasyon, tüm dünyada en sık gerçekleştirilen kozmetik işlemler arasında yer almaktadır.
 

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon; yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi gibi tüy olması istenmeyen bölgelerdeki epilasyon için en faydalı yöntemlerden biridir. Tekniğin avantajları şöyle: 

• Hassasiyet: Lazer epilasyon cihazı, çevre dokuya zarar vermeden koyu ve sert tüyleri seçerek hedef alabilir. 

• Hız: Lazerin her bir darbesi hızlıdır ve aynı anda birçok tüyü hedef alabilir. Lazerler, yaklaşık olarak saniyenin dörtte biri kadar sürede bir bölgeyi hedefleyebilir. 

• Öngörülebilirlik: Hastaların yüzde doksanı, ortalama üç ile beş seanstan sonra kalıcı olarak tüylerden kurtulur.


Lazer epilasyon için nasıl hazırlanılır?
Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri ‘’hızlı yok eden’’ den fazlasıdır; potansiyel riskleri taşıyan ve uygulamak için eğitime ihtiyaç duyulan tıbbi bir prosedürdür. Bu tür bir işlemi sadece güvenilir bir merkezde yaptırınız. Lazer epilasyonun 3-4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız veya epilatör ile kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır. Bunun nedeni, lazerin etkileyeceği kıl köklerinin oluşumunu beklemektir. Lazer epilasyona gelmeden 3 gün öncesine kadar uygulama yapılacak bölgeye jilet kullanabilirsiniz. Seanstan önce ve sonra 2-3 hafta süre ile direk güneşe çıkılmamalıdır. Güneşe maruz kalınacak ise mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş ışınları, lazer epilasyonun etkisini azaltır ve tedavi sonrası büyük olasılıkla komplikasyonlara yol açar.
 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

• Genellikle, tüy uzamasını büyük oranda durdurmak adına üç ya da daha fazla uygulama gereklidir.

• Koyu tüyler, lazer epilasyona en iyi cevabı verir. 


Lazer epilasyonun sonuçları nasıldır?

• Seans başına alınan tüylerin yüzdesi; ince dokulu alanların (koltuk altı ve bikini bölgesi gibi) kalın dokulu alanlardan (sırt ve çene gibi) daha iyi yanıt vermesiyle, tüylerin vücuttaki konumuna göre değişiklik göstermektedir.

• Her bir uygulama ile tüylerin uzamasında yaklaşık yüzde 10 ile yüzde 25 civarında azalma beklenebilir.

• Tedaviler her dört ile sekiz haftada bir tekrarlanır.


Alexandrite Cynosure Elite Plus + ND Yag lazerlerin üstünlüğü nedir?

Alexandrite Lazer, kullanım kolaylığı, hızı ve kısa sürede sonuç vermesi nedeniyle tüm dünyada en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarındandır. Cihaz, üstün soğutma sistemi ile acı hissini ortadan kaldırmaktadır.
 

ND YAG sistemi, uzun sürede sonuç veren ve geniş alan uygulaması kısıtlı olan bir lazer sistemidir. Ancak dalgaboyu özellikleri nedeniyle çoklu tedavi konusunda oldukça avantajlı ve güvenilirdir. Koyu tenlere uygulanabilen tek lazer sistemidir ve her mevsim uygulanabilir. Çıkış gücü yüksek bir ND YAG lazerle belli bir seviyenin altındaki kıl köküne yeterince yüksek güçle ulaşıldığında hem istenmeyen tüy yok edilecek, hem de deriye verilen zarar minimuma inecektir.
 

Bu iki lazer sisteminin kombinasyonu olan Alexandrite Cynosure Elite Plus + ND Yag, hastanın tedavi ihtiyacına ve mevsim şartlarına göre - bronz ten veya az bronz ten gibi - uygulamaları kişiselleştirme imkânı tanıyarak kısa sürede sonuç alınmasını sağlar.
 

alexandrite cynosure elit plus nd yag lazer epilasyonAlexandrite Cynosure Elite Plus + ND Yag, istenmeyen yan etkilerden, mevsimsel aralardan maksimum düzeyde kaçınmanızı sağlar; ayrıca damar tedavisinden pigmente lezyon tedavisine, küçük cerrahi uygulamalardan foto-rejuvenasyon tedavisine kadar çoklu tedavi uygulamalarını güvenli bir biçimde mümkün kılar.
 

Alexandrite Cynosure Elite Plus + ND Yag Cihazlarının Avantajları:

• Tüm cilt tipleri ve bronzlaşmış ciltler için etkin ve kalıcı epilasyon

• Her mevsim uygulanabilme

• Yüz ve bacak kılcal damar rahatsızlıklarının tedavisi

• Güneş lekeleri, doğum lekeleri ve çillerin  tedavisi

• Yüz yenileme