Sosyal MedyaSosyal Medya

Sosyal Medya

RhinolightRhinolight

Rhinolight

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı? Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Lazer Epilasyon kışLazer Epilasyon kış

Lazer Epilasyon kış

çınlamaçınlama

çınlama

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlamaMeme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´daSoğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Ses Estetiği: Ses İnceltme, Kalınlaştırma ve Ses Eğitimi

İletişimin En Güçlü Silahı: Etkileyici Bir Ses

İletişimin En Güçlü Silahı: Etkileyici Bir Ses

Ses, gelişen iletişim teknolojilerine rağmen halen en önemli iletişim aracımız. Birçok defa tanıştığımız insanlar ile fiziksel temastan önce sesimizle iletişime geçeriz. Karşımızdaki kişiyi etkileyebilmek ve onda olumlu bir intiba bırakabilmek için en önemli silahımız sesimizdir. Bugün, dünyayı fikirleri doğrultusunda yönlendirmeyi başarmış tüm liderlerin seslerinin karizmatik olduğu konusunda hem fikir olabiliriz.

Ses, iletişimde bu kadar önemli bir yere sahipken, kişinin sesinin yaşamına, cinsiyetine ve fiziksel yapısına uygunluk göstermesi beklenir. Uyumsuzluk durumunda tıpkı vücuda yapılan estetik gibi sesi yapılandırmayı ve daha estetik hale getirmeyi amaç edinen ses estetiğinden bahsedilebilir.

Ses estetiği son yıllarda oldukça sık rağbet edilen bir girişim. Önceleri sadece ses telleri üzerinde bir hasar oluştuğunda başvurulan ses tedavileri, artık mevcut sesinden memnun olmayan sağlıklı kişiler tarafından da tercih ediliyor.

Genel anlamda iki tür ses estetiği operasyonu var: ses inceltme ve ses kalınlaştırma. Hedef sese ulaşabilmek için kullanılan yöntemler arasında ses terapisi ve çeşitli ses cerrahileri bulunuyor.

Ses Kalınlaştırma Operasyonu

Bu operasyon, özellikle ince sesli erkeklerde uygulanıyor. Kalın ve tok bir ses tonu her zaman, kendinden emin ve otoriter bir izlenim bıraktığından özellikle politikacılar ve işyerinde terfi alan kişiler bu ameliyatı tercih ediyor. Bu kalın, karizmatik sesi ses terapisi ile elde etmek mümkün. Terapinin faydalı olmadığı durumlarda tıpkı bir müzik enstrümanının akordunu yapar gibi cerrahi ile ses telinin gerginliği azaltılarak insan sesinin akordunu yapmak ve arzulanan hedef sese ulaşabilmek mümkün oluyor.

Ses İnceltme Operasyonu

Ses İnceltme Operasyonu

Kulak burun boğaz hastalıkları içerisinde aslında oldukça küçük bir bölümü tutan kalın ses tonu problemi başlıca erkekten kadına dönüşen transseksüellerde, hormonal bozukluğu olanlarda, çeşitli ameliyatlardan sonraki hasarlarda veya ses teli felci olan hastalarda ortaya çıkan bir sorun. Tedavisinde günümüze kadar hormon ilaçları ve ses terapisi gibi pek çok yöntem denenmiştir. Ancak bu yöntemlerle, cerrahideki kadar başarı sağlanamamıştır.

Sesi cerrahiyle inceltmek mümkün

Sese arzu edilen inceliği kazandırabilmek için sayısız cerrahi teknik kullanılmaktadır. Bu cerrahilerdeki ortak amaç, ses telinin gerginliğini artırıp, kalınlığını azaltarak veya boyunu kısaltarak yüksek perdeli konuşma sesini yakalayabilmektir. Ses inceltme ameliyatı, bölgesel uyuşturma ile (lokal anestezi altında) yapılmakta, hastaya ameliyat sırasında sesi dinletilerek memnun kaldığı ses perdesi saptanmaktadır. Boyundaki 3-4 cm’lik küçük bir kesi, ameliyatı gerçekleştirmek için yeterli olmakta, hastanın âdem elması denilen gırtlağın ön bölümündeki erkeksi çıkıntı ile ilişkili estetik kaygıları bulunuyorsa, eş zamanlı olarak bu âdem elması da ameliyat edilerek kadın boynu görünümüne çevrilebilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi bir kaç gün kadar sürmektedir. Ancak ameliyat sonrası bir hafta süresince iyileşmeyi çabuklaştırmak için ses istirahati gerekmektedir.

Ses Profesyonellerine Yönelik Ses Estetiği

Ses Profesyonellerine Yönelik Ses Estetiği

Ses estetiğine en çok ihtiyaç duyan kişiler arasında ses profesyonelleri yer alır. Profesyonel ses kullanıcıları; şarkıcı ve oyuncular olabildiği gibi politikacı, avukat, çağrı merkezi çalışanları, spiker ve öğretmen gibi meslek gruplarını da kapsamaktadır.

Ses sanatçıları yeni bir konser veya albüm öncesi; politikacılar ise genellikle seçim öncesi bu tür operasyonları tercih etmektedirler.

Randevu almak için tıklayınız.
Tarih: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ? SİZİ HEMEN ARAYALIM!

Uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? İletişim bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımız sizi detaylı olarak bilgilendirsin.
Adınız *
Soyadınız *
Telefon*
E-posta
*ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.