Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Hastalıklarının Tedavisi

Ses Hastalıklarının Tedavisi

Bir sesin sağlıklı ve normal olup olmadığı sesin tonuna, yüksekliğine ve kalitesine bakılarak, bunların iletişim kurmak için yeterli kapasitede olup olmadığına ve kişinin kendisine uygun olup olmadığına bakılarak anlaşılır.

Ses hastalıklarının tedavisi de diğer pek çok hastalığın tedavisinde olduğu gibi bir ekip çalışması gerektirmektedir. Sesinizin sağlığına kavuşması ve bunun sürekli olması için bir KBB hekimi ile konuşma ve dil terapistinin birlikte yardımını almanız en uygun çözüm olacaktır. Bazı ses problemleri ise konuşma ve dil terapistinin yardımının yanında patolojinin ortadan kaldırılması için medikal müdahale (ilaç tedavisi) veya ameliyat ile çözümlenebilmektedir.

Ameliyatın gerekli görüldüğü durumlarda, ameliyat sonrasında konuşma ve dil terapistinin yardımını almak yanlış alışkanlıkların değiştirilip yeni ve doğru ses kullanma yönteminin öğrenilmesini sağlayarak, gelecekte aynı problemin tekrarlanmasını önleyecektir. Gırtlak kanseri gibi durumlarda da KBB hekimi, ameliyat öncesinde dil terapistinin konsültasyonunu, hastayı bilgilendirip ameliyat sonrasındaki alternatifleri konusunda danışmalık yapmasını önerebilir.

Eğer bir ses problemi yaşıyorsanız bunun geçici olduğunu düşünmeyip, altında yatan ciddi bir sebep olup olmadığını anlamak için bir KBB hekimine danışınız.

Randevu almak için tıklayınız.
Tarih: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ? SİZİ HEMEN ARAYALIM!

Uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? İletişim bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımız sizi detaylı olarak bilgilendirsin.
Adınız *
Soyadınız *
Telefon*
E-posta
*ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.