Sosyal MedyaSosyal Medya

Sosyal Medya

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı? Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlamaMeme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´daSoğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Uyku-apne sendromu için nasıl bir cerrahi tedavi uygulanır?

Uyku-apne sendromu için nasıl bir cerrahi tedavi uygulanır?

Apne tedavisinde, ameliyat planı oluşturulurken tedaviye genellikle burun patolojilerini gidermekle başlanıp, sonrasında yumuşak damak, boğaz, dil kökü, gırtlak cerrahisi ve gerekli görülmesi durumunda ise daha ileri cerrahiler yapılmaktadır. Bu operasyondaki amaç, küçük dil ve yumuşak damak arkasındaki hava pasajının hacminin artırılması ve dokulardaki çökme eğiliminin azaltılmasıdır.

Damak bölgesinde esnekliğini kaybeden dokuların tekrar toparlanması için bu bölgenin gerginleştirilmesi amacıyla lokal anestezi altında (bulantı refleksi güçlü kişilerde genel anestezi tercih edilebilir) damağa radyofrekans uygulaması, küçük dilin kesilmesi gibi işlemlerle horlamanızı giderilebilir. Esnekliğini kaybeden damağın, daha doğru konumda kalması ve daha az titreşime neden olması amacıyla damağınıza implantlar yerleştirilebilir. Daha ciddi durumlarda genel anestezi altında, damağın sarkan kısımlarının toparlanması, boğazda çok yer kaplayan bademciklerin alınması ve bu bölgelerin dikişlerle toparlanmasından oluşan uvulopalatofaringoplasti (UPPP) ameliyatı ve lazer destekli uvulopalatoplasti (LAUP) yapılabilir.

Apne tedavisinde, dil köküne yönelik cerrahiler de uygulanmaktadır. Bunların arasında, dil kökü radyo frekans ve dil askısı tekniği uygulamaları; cerrahi, lazer, Coblator yöntemi ve son yıllarda uygulanan robotik cerrahi teknikleriyle dil kökünün küçültülmesi işlemleri yer almaktadır.

Daha ağır seyreden uyku-apne sendromunda, çene kemiklerini öne ilerletme ameliyatları uygulanır. Ancak bu yöntem, maske (CPAP) kullanmak istemeyen ağır hastalarda tercih edilir. Bu ameliyatta amaç, çenenin ilerletilerek, hava pasajının büyütülmesidir.

Randevu almak için tıklayınız.
Tarih: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ? SİZİ HEMEN ARAYALIM!

Uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? İletişim bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımız sizi detaylı olarak bilgilendirsin.
Adınız *
Soyadınız *
Telefon*
E-posta
*ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.