Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniği Koordinatörümüze ulaşmak için 0 532 177 12 94 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.
Sosyal MedyaSosyal Medya

Sosyal Medya

RhinolightRhinolight

Rhinolight

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı? Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit)´nden kurtulmak imkansız mı?

Lazer Epilasyon kışLazer Epilasyon kış

Lazer Epilasyon kış

çınlamaçınlama

çınlama

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet videolarımız için tıklayınız.

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizdeSes Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Ses Cerrahı, Ses Terapisti ve Şan Terapisti’nden oluşan Ses Ekibimiz hizmetinizde

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlamaMeme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Meme estetiği operasyonları, meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, meme toparlama

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´daSoğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Soğuk algınlığı tanı ve tedavisi Anatomica´da

Yüz Germe Operasyonu

yüz germe operasyonu

Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl gençleşebilmektedir.

Zamana, yer çekimine ve mimik kullanımlarına bağlı olarak yüzde kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl arasında geriye dönüş yapabilmekte, gençleşebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, ciltte oluşan sarkmaları ve gevşemelerin giderilmesi, yüzü daha genç bir görünüme kavuşturma işlemidir. Yaşlandıkça yer çekiminin de etkisiyle, ciltte sarkmalar, gerdanda kat oluşması ve boyunda çizgiler oluşur. Bu sorunların çözümü, en etkin şekilde yüz germe ameliyatıyla sağlanır. Ameliyat, uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde muhteşem sonuçlar veren, lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.

Yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatında, deri; kulakların önünden, arka tarafından, çene altından kesilir, sarkan ve gevşeyen derinin fazla kısımları alınır ve deri yeniden dikilir. Bu işlemde, ayrıca biriken yağlar da alınır. Dikiş izleri, çene altı ve kulak arkasında saç kısmına bitişik kaldığı için çok yakından bakılmadığı takdirde görülmez ve makyajla kapatılabilir. İşlemde çok fazla acı hissi olmaz. İyileşme, 10 ila 30 gün içerisinde gerçekleşir. Kimi hastalar ameliyattan sonra yeniden operasyona ihtiyaç duyarken, pek çok kişide ikinci bir yüz germe ameliyatı gerekmez.

Operasyonda komplikasyon ihtimali var mıdır?

Operasyon sonrası, enfeksiyon, skar, geç iyileşme, hematom ve en önemlisi, genellikle geçici bir durum olsa da, mimik oluşumunu sağlayan sinirlere zarar verilmesi riski olduğu için operasyon, güvenilir ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Randevu almak için tıklayınız.
Tarih: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ? SİZİ HEMEN ARAYALIM!

Uzmanlarımızdan bilgi almak ister misiniz? İletişim bilgilerinizi bırakın, uzmanlarımız sizi detaylı olarak bilgilendirsin.
Adınız *
Soyadınız *
Telefon*
E-posta
*ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.